Атлетико Минейро спечели златен дубъл в Бразилия

Атлетико Минейро спечели златен дубъл, след като победи Атлетико Паранензе и във втория мач от финалите за Купата на Бразилия. Шампионите надвиха съперника си с 2:1 тази нощ и след четирите безответни гола в първия мач вдигнаха трофея с общ резултат 6:1.

Кено вкара първия гол след контраатака в 25-ата минута, а Хълк, избран за най-добър футболист на годината в Бразилия, увеличи преднината на Минейро в 76-ата. Жадерсон пък отбеляза утешителното попадение за Паранензе три минути преди края на редовното време. "Срещу Атлетико Паранензе не се играе лесно като гост, но запазихме спокойствие и си свършихме работата. Феновете ни искат този дубъл от 50 години и се радвам, че заедно изпълнихме мечтите ни", каза Хълк след мача.

Атлетико Минейро е едва вторият отбор в историята, който печели златен дубъл в Бразилия. Другият е Крузейро през 2003 година.