Атлетико Минейро с огромна крачка към златен дубъл в Бразилия

Атлетико Минейро направи огромна крачка към спечелването на дубъл в Бразилия, след като разгроми с 4:0 Атлетико Паранаензе в първи финален мач за Купата на страната. Два гола през второто полувреме вкара Едуардо Варгас. Атлетико Минейро спечели и шампионската титла, след като на приключилото преди три дни първенство остави зад себе си 2-ия Фламенго на 13 точки. Атлетико Паранаензе завърши 14-и в първенството и ще трябва да сътвори истински подвиг в мирно време, за да преодолее пасива си от 4 гола на реванша на 16-и този месец.

Атлетико Минейро спечели титлата в Бразилия

Играч номер 1 на годината в Бразилия Хълк откри резултата от дузпа в 24-ата минута, а 11 минути по-късно Кено направи 2:0 с удар по тревата извън наказателното поле. Варгас се появи на терена като смяна в 13-ата минута, когато трябваше да замени Диего Коща. И чилийският нападател веднага показа ниво, след като 11 минути от началото на второто полувреме направи 3:0, възползвайки се от добра работа на Хълк в отбраната на противника. В 69-ата минута отново комбинация между двамата осигури подаване от Хълк за 4:0. Атлетико Паранаензе е актуалният носител на трофея в Копа Судамерикана - вторият по сила турнир в Южна Америка.