Урал срази Ростов като гост

В един момент от сезона Урал беше считан за сигурен изпадащ от РПЛ, но отборът от Екатеринбург завърши календарната година във великолепна форма и със серия от 6 мача без загуба. Днес съставът на Игор Шалимов разгроми с 4:1 като гост Ростов и заема 11-о място в класирането с 19 точки. Ростов има 18 и се смъкна в зоната на застрашените от изпадане.

Али Соу не беше титуляр за домакините, но влезе в 59-ата минута на мястото на Николай Комличенко. Бившият нападател на ЦСКА - София не успя да се разпише, а отборът му не спечели нито един от последните си 4 мача.

Урал излезе напред още в 3-ата минута след подаване на Денис Кулаков и гол на Рамазан Гаджимурадов. След още три минути Арсен Адамов удвои аванса на гостите, но в средата на полувремето Дмитрий Полоз върна едно попадение от дузпа.

В 39-ата минута Гаджимурадов се разписа за втори път, този път след комбинация с Иван Кузмичев. До почивката Урал вкара и четвърти гол, дело на румънеца Ерик Бикфалви.

През второто попълнение Ростов не можа по никакъв начин да върне интригата. Отборът на Али Соу е с най-слабата защита в Премиер лигата и ще има трудности да запази мястото си в елита.

Урал беше отбелязал само 8 гола преди този мач, а за едно полувреме вкара цели 4 на "Ростов Арена".