Трета поредна загуба за Локо (М)

Локомотив (Москва) е в криза и снощи допусна трета поредна загуба в руското първенство. "Железничарите" отстъпиха с 0:1 у дома на Урал, който преди този мач беше на последното място в класирането. Сериозна вина за поражението на московчани има Тин Йедвай, който получи червен картон в 47-ата минута.

Йедвай направи и дузпата, от която Рафал Аугустиняк откри резултата в 42-ата минута. Хърватският защитник удари с лакът съперников футболист при борба за топката и Кирил Левников посочи бялата точка, а Аугустиняк се разписа във втори пореден мач, след като вкара и при равенството 1:1 срещу Сочи.

В началото на втората част Йедвай настъпи падналия на тревата Кирил Колесниченко и това означаваше втори жълт картон за бившия футболист на Байер (Леверкузен), който остави отбора си с 10 човека.

Локомотив притисна гостите и създаде няколко чисти положения. В 53-ата минута Пабло отправи коварен удар с глава, но Иля Помазун изби. В 70-ата баринов подаде на Франсоа Камано, а нападателят от Гвинея нацели гредата.

Късметът още веднъж помогна на гостите в 79-ата минута. Тогава резервата Сергей Бабкин също стреля в гредата, а до края Урал с цената на доста нарушения уби устрема на домакините и стигна до така важната победа.

С актив от 16 точки отборът от Екатеринбург вече е на 12-о място в класирането, изпреварвайки Уфа, Арсенал (Тула), Нижний Новгород и Химки. Локомотив е 5-и с 25 точки и в серия от 4 мача без победа.