Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Зенит навакса два гола срещу Ростов, феновете на питерци подкрепиха тези на ЦСКА (М)

Шампионът Зенит не допусна загуба срещу гостуващия Ростов, въпреки че губеше с 0:2. Съставът на Сергей Семак стигна до равенство 2:2 и вече има с 5 точки повече от втория в Премиер лигата Динамо (Москва), но столичани още не са изиграли мача си от 17-ия кръг.

Двубоят на "Газпром Арена" ще се запомни със солидарността, която феновете на Зенит от фракцията "Вираж" показаха към колегите си от ЦСКА (Москва). Преди седмица двата тима се срещнаха в Москва и питерци спечелиха с 2:0, а над 400 привърженици на "армейците" бяха арестувани заради запалена пиротехника по трибуните. В знак на съпричастност ултрасите на Зенит напуснаха стадиона в 60-ата минута на двубоя срещу Ростов. Същото направиха и запалянковците на гостите.

Самият мач не се разви според очакванията за лесна победа на Зенит. Домакините доминираха до почивката, но в 25-ата минута вече имаха пасив от два гола. Дмитрий Полоз откри за Ростов от дузпа, отсъдена за Дмитрий Чистяков срещу Понтус Алмквист. Второто попадение за гостите реализира Николай Комличенко след атака, започнала от грешка на Вендел.

В 31-ата минута Ярослав Ракицкий прати топката в наказателното поле от статично положение, Далер Кузяев отклони с глава към Клаудиньо и бразилецът с мощен шут под гредата разстреля Сергей Песяков. Стражът на Ростов докосна леко топката, но нямаше как да спре полета й към мрежата.

След почивката превъзходството на Зенит беше още по-сериозно. В 53-ата минута Сардар Азмун пропусна с глава от няколко метра, а в 67-ата Алмквист спря с ръка удар на Вячеслав Караваев и домакините получиха дузпа, превърната в гол от Клаудиньо. Веднага след това в игра за Ростов влезе Али Соу.

Гостите можеха да изтръгнат победата в 87-ата минута, но изстрел на Бастош с глава срещна гредата. Малко по-късно резервата Александър Мостовой имаше шанс да се превърне в герой за Зенит, но след рикошет топката излезе в корнер.

Зенит има само две загуби от началото на сезона в РПЛ и е фаворит за спечелването на титлата. Ростов се стабилизира след колебливия старт и заема 11-о място в класирането с актив от 18 точки.