Лион спечели групата си, Мартин Минчев отново със силни изяви

Лион вече е осминафиналист в Лига Европа, след като постигна четвърта поредна победа в група “А”. Французите печелят групата си, тъй като са недостижими на върха. Тази вечер “хлапетата” надвиха Спарта (Прага) с 3:0 у дома и събраха 12 точки. Цял мач за чехите изигра българският национал Мартин Минчев, който и този път беше на висота.

Първите две попадения за Лион реализира Ислам Слимани - в 61-вата и 63-ата минути, а в добавеното време се разписа и Карл Токо-Екамби. През първото полувреме Слимани пропусна сам срещу вратаря, а стражът на гостите Флорин Ница се отличи с множество спасявания.

Тимът на Минчев също имаше своите шансове, като Томаш Визнер и Ладислав Крейчи II на два пъти бяха на косъм от голове.

В другата среща от групата Брьондби и Рейнджърс завършиха 1:1. Вторият в класирането отива на директна елиминация срещу някой от третите в Шампионската лига, а третият продължава в Лигата на конференциите.