РБ (Лайпциг) обяви официално новия старши треньор

Доменико Тедеско официално бе назначен за старши треньор на германския РБ (Лайпциг). 36-годишният специалист е бивш наставник на Шалке 04 и Спартак (Москва). Тедеско подписа до юни 2023 година, потвърдиха от клуба.

РБ (Лайпциг) последва Байерн и също избра млад наставник

Той заменя на поста Джеси Марш, който бе уволнен в неделя след трудния старт на сезона за РБ (Лайпциг). Отборът е на 11-то място във временното класиране в Бундеслигата с 18 точки, на 16 от лидера Байерн (Мюнхен), който е с 34. В групата си в Шампионската лига „биковете“ завършиха трети и така напролет ще играят в Лига Европа. През миналия сезон РБ (Лайпциг) завърши на второ място в германското футболно първенство под ръководството на старши треньора Юлиан Нагелсман, който през лятото застана начело на Байерн (Мюнхен).