Атлетико изпълни мисията си, ужасни сцени на „До Драгао“

Испанският първенец Атлетико Мадрид ще играе на 1/8-финалите на Шампионската лига, след като спечели визитата си на Порто с 3:1 след голове на Антоан Гризман (56'), Анхел Корея (90') и Родриго де Паул (90+2') за мадридчани и попадение от дузпа на Серджо Оливейра (90+6' - дузпа) за „драконите“. Мачът ще бъде запомнен и с много грозните сблъсъци между футболистите и треньорите на двата тима на терена.

Двата отбора започнаха мача доста плахо предвид неговата важност. Луис Суарес напусна терена с мускулна травма още в 13-ата минута, което допълнително усложни положението на гостите. В 21-ата минута Яник Ферейра-Караско проби в наказателното поле по фантастичен начин и пусна пас пред вратата. Тома Льомар стреля, а Диого Коща отрази с крак. След това Антоан Гризман се размина с топката, но Маркос Йоренте успя да нанесе удар само за да види как вратарят отново се намеси с крак. Домакините пък отговориха със слаб шут на Марко Груич, който беше уловен от Ян Облак. До края на първата част „драконите“ упражниха натиск, като на словенския страж му се наложи да спаси удари на Луис Диас и Груич.

30 Атлетико изпълни мисията си, ужасни сцени на „До Драгао“

В 47-ата минута Отавио отне топката от Ферейра-Караско край аутлинията и я насочи към Тареми, чийто шут обаче се оказа неточен. Малко след това нападателят нанесе опасен удар, който беше спрян с крак от Облак. В 56-ата минута именно Тареми не изчисти топката при корнер и тя попадна в Гризман, за който това беше достатъчно, за да я прати в противниковата мрежа. В 61-ата резервата Матеус Куня направи чудесен пробив и дори прехвърли Коща, но Пепе изби топката от голлинията, а Гризман и Коке не съумяха да направят успешна добавка.

В 66-ата минута се стигна до изключително грозни сцени на терена. Тогава Ферейра-Караско и Отавио се скараха край тъчлинията. Белгиецът дори повали своя съперник и затова получи директен червен картон. Последваха сблъсъци между футболисти и треньори на двата отбора. Страстите не се успокоиха и само три минути по-късно отново се стигна до меле между двата лагера. Този път изгоненият беше влезлият като резерва Вендел, тъй като нанесе удар в гърлото на Куня. Последва червен картон и за Аугустин Маркесин на пейката на домакините.

Драмата не свърши дотук. В 90-ата минута „дюшекчиите“ организираха контраатака, която завърши с попадение на Корея. Само две минути по-късно Де Паул отне топката от Шансел Мбемба, нахлу в наказателното поле и пусна пас към Гризман. Неговият шут беше блокиран от Оливейра, но Де Паул беше безгрешен за 3:0 в полза на гостите. Секунди преди изтичането на добавеното време Марио Ермосо фаулира Еванилсон в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Оттам Оливейра оформи крайния резултат.

Така Атлетико стигна до заветното второ място в група В с актив от едва 7 точки. Порто завърши трети с 5 спечелени пункта и ще участва в Лига Европа напролет, след като по същото време лидерът Ливърпул надви последния Милан.