Атлетико М се сгромоляса срещу неочакван противник в неочакван момент

Шампионът Атлетико Мадрид допусна сензационна загуба с 1:2 от аутсайдера Майорка при домакинството си от 16-ия кръг на Ла Лига и вече е извън топ 3. Поражението дава шанс на Реал Мадрид да увеличи на повече от 7 точки аванса си на върха преди “рохибланкос” преди столичното дерби след седмица.

Футболистите на Диего Симеоне хвърлиха много усилия и стигнаха до гол на Матеус Куня за 1:0 в 68-ата минута, след което се успокоиха. В последните десет обаче те бяха попарени от попадения на Франко Русо в 80-ата и на преотстъпения от “Бернабеу” Такефуса Кубо в 90-ата.

Загубата е втора за Атлетико в Ла Лига през кампанията. До днес пък Майорка нямаше успех в седем поредни срещи от първенството.

Матеус Куня направи голям пропуск в началните минути на срещата, когато домакините доминираха. Натискът на шампионите обаче секна около 30-ата минута, след което до паузата гостите бяха по-активни.

През втората част Атлетико си върна надмощието и в 68-ата поведе, когато Куня добута кълбото зад голлинията.

Много често голове в този период от двубоя се оказваха достатъчно за “дюшекчииите”, но и не тази вечер. Майорка изненадващо успя да обърне и така да обърка сметките на домакините.

Освен всичко още във вторник на Атлетико предстои сблъсък на живот и смърт срещу Порто в Шампионската лига.