Нов луд мач в Калчото: Верона победи Венеция след пасив от три гола

Отборът на Верона постигна знаменита победа с 4:3 при гостуването си на Венеция в луд мач от 16-ия кръг на Серия А. “Крилатите лъвове” водеха с 3:0 още до 27-ата минута, но в крайна сметка бяха обърнати с четири попадения след почивката за първия успех на "джалоблу" като гост през сезона.

Лацио и Удинезе сътвориха мач за историята

Всичко започна в 12-ата минута. Тогава защитата на веронци не успя да изчисти топката след корнер и това даде шанс на Пиетро Чечерони да открие резултата. В 19-ата минута след тъч “аранчонеровердите” развиха скоростна контраатака, която завърши с гол на Домен Църнигой. В 27-ата минута Андреа Консили изпусна топката на границата на наказателното поле, което даде шанс на Тома Анри да покачи на 3:0.

Гостите обаче не се предадоха и осъществиха фамозен обрат през второто полувреме. Неговото начало беше поставено в 52-ата минута, когато Анри си отбеляза автогол с глава след корнер, като Серхио Ромеро също не се намеси достатъчно добре. В 63-ата минута Давиде Фараони щеше да се разпише с глава, но Чечерони спря топката с ръка на голлинията. Разбира се, последва директен червен картон и дузпа за “мастифите”, която беше успешно реализирана от Джанлука Капрари, въпреки че Ромеро усети ъгъла на удара. Само две минути по-късно Михаел Свобода направи грешен пас, след който Джовани Симеоне прехвърли вратаря за 3:3. Победното попадение за “джалоблу” дойде в 85-ата минута, когато именно Ел Чолито беше точен с невероятен шут от дистанция.

С тази победа Верона събра 23 точки се изкачи на 9-ата позиция в класирането, където Венеция е 16-и с 15 спечелени пункта.