Лацио и Удинезе сътвориха мач за историята

Отборите на Лацио и Удинезе изиграха паметен мач, който се остане в историята на Серия "А". Двата тима се изправиха един срещу друг в последния двубой от 15-ия кръг на Серия "А" и сътвориха истинско зрелище. Срещата бе празник на атакуващия футбол и бе изпълнена с драма и обрати, като завърши при резултат 4:4, а последният гол за гостите дойде чак в 99-ата минута. Освен това двата тима завършиха мача в намален състав, като Патрик бе изгонен от домакините, а червени картони за гостите видяха Нахуел Молина и Уолъс.

Мачът започна отлично за гостите, които поведоха с два гола на Бето. Първо в 17-ата минута той получи центриране в наказателното поле и с глава порази вратата. След това в 32-ата минута португалецът бе изведен на скорост зад защитата, финтира вратаря и вкара за 0:2.

Лацио обаче бързо върна интригата. Още в 34-ата минута Фелипе Андерсон напредна до аутлинията и центрира във вратарското поле, където стана суматоха, защитник не се намеси особено добре и подари топката на Чиро Имобиле, който отблизо вкара за 1:2.

Гостите обаче си върнаха преднината от два гола в 44-ата минута. Те организираха контраатака, Жерард Деулофеу получи на десния фланг, подаде в наказателното поле към Нахуел Молина, който стреля във вратата за 1:3.

Лацио обаче вкара два бързи гола в началото на второто полувреме и отново възстанови равенството. В 51-ата минута Педро бе най-съобразителен в наказателното поле и стреля във вратата за 2:3. След това в 54-ата минута Сергей Милинкович-Савич отбеляза феноменален гол с диагонален далечен изстрел с помощта на гредата.

И тъкмо изглеждаше, че домакините са в подем, в 57-ата минута Патрик бе изгонен заради голяма глупост. Той задържа съперник на тъча и получи втори жълт и съответно червен картон.

Гостите обаче също завършиха мача с 10 души на терена. В 69-ата минута Молина удари съперник с ръка при борба за висока топка и реферът му извади втори жълт и червен картон.

В 79-ата минута "Орлите" направиха и пълен обрат. Франческо Ачерби заби топката с глава във вратата след центриране от корнер. Първоначално страничният съдия вдигна флага за засада и голът не бе признат. След разглеждане с ВАР обаче се оказа, че попадението е редовно.

В добавеното време още един гол на Имобиле бе отменен заради засада, като този път тя бе очевидна.

Съдията даде 7 минути продължение, но мачът се игра дори повече, а в 99-ата минута Удинезе стигна и до крайното 4:4. Гостите си спечелиха фаул отдясно на наказателното поле, те изпълниха заучено положение, като топката бе върната към Толгай Арслан, който стреля във вратата и отбеляза. Гостите пък изразиха твърде бурно радостта си и за малко да се стигне до бой на терена, заради което Уолъс също получи червен картон.

В крайна сметка срещата остана без победител, като Лацио се намира на 9-ото място с 22 точки. Удинезе пък се намира на 14-ата позиция с 16 точки в актива си.