Левски продължава да трупа победи в НБЛ

Левски записа пети успех от началото на сезона, надигравайки с 85:81 (29:17, 18:17, 26:26, 12:21) Ямбол като домакин в мач от шестия кръг на НБЛ. „Сините“ имат и една загуба в елита, докато тимът на Тони Дечев е с баланс 1-5.

Страхотен Александър Янев не успя да спаси Берое от „акулите“

Срещата в столичната зала „Универсиада“ започна добре за баскетболистите на Тити Папазов, които след първата част имаха аванс от 8 точки, който успяха да увеличат само с точка до почивката. След нея двата отбора изиграха равностойна четвърт, която даде самочувствие на гостите. Те успяха да се върнат в мача и да спечелят последните 10 минути, но не и да обърнат мача в своя полза.

Най-резултатен за успеха на Левски беше Ивица Радич с 21 точки, 20 вкара Марио Литъл, Венцислав Петков и Николай Михайлов добавиха по 16 точки.

За Ямбол Джеремя Пейдж се отчете с 24 точки за Ямбол, а по 12 нанизаха Тадж Ридли и Дарин Иванов.