Шумен не затрудни Спартак Плевен

Шумен не успя да поднесе изненада и отстъпи със 71:84 (11:31, 20:17, 18:22, 22:14) на Спартак Плевен като домакин в мач от шестия кръг на НБЛ.

Левски продължава да трупа победи в НБЛ

Новакът в баскетболния елит все още не е усетил вкуса на победата и е закотвен на последното място в класирането с шест поражения. Плевенчани пък са с баланс 2-4.

Срещата започна ударно за гостите, които след първите 10 минути вече си бяха осигурили комфортен аванс от 20 точки (31:11). Те продължиха да увеличават аванса си и през втората част, като до почивката той набъбна до 23 точки. Въпреки че загубиха частта след паузата с 4 точки (18:22), баскетболистите на Спартак си върнаха ритъма в заключителните минути на срещата и не позволиха изненада.

Димитър Маринчешки завърши с дабъл-дабъл – 24 точки и 10 борби за Спартак Плевен, Николай Стоянов вкара 16 точки, Максим Корниенко се разписа с 12 точки, а 11 добави Симеон Илиев.

За Шумен Александър Милов наниза 19 точки, а с дабъл-дабъл – 15 точки и 15 борби завърши Деян Бийелич.