Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Хофенхайм доживя победа срещу Айнтрахт

Отборът на Хофенхайм записа успех с 3:2 при домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт) във вълнуващ двубой от 14-ия кръг в Бундеслигата. Така той прекрати негативната си серия от шест поредни загуби в мачовете си срещу този съперник.

Гостите поведоха в 15-ата минута, когато Рафаел Боре се разписа с глава след заучено изпълнение на корнер. Хофенхайм обаче бързо обърна развоя на срещата след далечен шут на Денис Гайгер в 24-ата минута и успешна добавка на Жоржиньо Рутер в 30-ата. В 59-ата Диадие Самасеку също се разписа за домакините с удар по земя, при който Кевин Трап можеше да се намеси и по-добре. До края на двубоя “орлите” стигнаха само до още един гол. Това се случи в 72-ата минута, когато Гонсало Пасиенсия овладя на гърди топката след центриране на Филип Костич и с воле я прати в противниковата мрежа за крайното 3:2.

Така Хофенхайм събра 23 точки и нахлу в топ 4 на класирането, където Айнтрахт е 13-и с 18 спечелени пункта.