Айнтрахт грабна трите точки срещу Унион гол в последната минута

Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 2:1 домакинството си на Унион (Берлин) в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за домакините бяха дело на Джибрил Соу в 22-ата минута и Еван Н’Дика в последната 90-ата минута, а за гостите точен бе Макс Крузе от дузпа в 62-ата минута.

Футболистите на Оливер Гласнер откриха резултата в 22-ата минута, когато Соу се възползва от една лошо изчистена топка и с хубав удар от границата на наказателното поле и я прати в горния десен ъгъл на Андреас Луте за 1:0.

Берлинчани отговориха с удар с глава на Тайуо Ауоний с глава след центриран, но Кевин Трап спаси. До края на полувремето отново Айнтрахт отново наложи своето преимущество и създаде още няколко добри възможности за гол, но до такъв не се стигна.

Столичани все пак успяха да достигнат до равенството в 62-ата минута, когато Макс Крузе реализира дузпа, която предизвика известни полемики, но бе потвърдена след преглед с ВАР.

Това накара домакините отново да бъдат доста по-активни в търсене на ново попадение. То дойде едва в последната минута, когато Еван Н’Дика засече по отличен начин едно центриране в наказателното поле и отблизо донесе победата на своя тим с 2:1.