Хофенхайм съсипа от голове "боксовата круша" на Бундеслигата

Хофенхайм изигра изумителен мач при визитата си на Гройтер Фюрт и вкара шест гола за крайното 6:3. Този успех от 13-ия кръг изкачи тима в топ 5 - само на 2 точки от третия. За домакините пък това е рекордна 11-а поредна загуба в първенството. Толкова има още само Нюрнберг. Отборът остава последен със само 1 точка на сметката си и още сега изглежда сигурен изпадащ.

Гройтер Фюрт даже поведе в резултата и до 57-ата минута удържаше 2:2. В края обаче положението не беше никак розово.

Джейми Левелинг вкара за 1:0 за домакините в 22-ата минута, но още до почивката Хофе обърна в своя полза след попадения на Иляс Бебу в 32-ата и на Жоржиньо Рутер в 40-ата.

Секунди след подновяването на играта Тимъти Тилман изравни, но силите на Гройтер Фюрт рухнаха в 57-ата, когато Рутер пак даде аванс на гостите - 2:3. Последва ново попадение на Бебу (62’) и автогол на Марко Майерхофер (66’), с което разликата взе да набъбва. Бранимир Хъргота намали в 67-ата, но Бебу не беше приключил с изстрели в мрежата и след такъв в 80-ата фиксира крайното 6:3 за Хофе.