Вердер на Груев постигна най-убедителната си победа през сезона

Илия Груев-младши се появи като резерва за Вердер (Бремен), който разгроми с 4:0 Ерцгебирге (Ауе) в 16-ия кръг на Втора Бундеслига. Младежкият национал на България този път започна на пейката, но влезе в 60-ата минута на мястото на Романо Шмид. Това е най-убедителната победа на Вердер от старта на сезона и тимът вече е 9-и в класирането с 23 точки.

Първия гол за домакините вкара Шмид в 7-ата минута, а в 19-ата Милош Велкович удвои след асистенция на Никлас Фюлкруг. През второто полувреме "бременските музиканти" не спряха да атакуват и стигнаха до нови два гола, дело на Марвин Дюкш (53') и Фюлкруг (57').

За първи път от доста време Вердер е с положителна голова разлика (25:22). Тимът изостава на 5 точки от третото място, даващо право на бараж за влизане в елита. Лидер във Втора Бундеслига е Санкт Паули с 32 точки, следван от Дармщат с 29. Снощи "лилиите" надвиха с 3:1 като гост Фортуна (Дюселдорф).