Варна ДКС обърна Славия за 4-а победа в Демакс лига🏐

Волейболистките на Варна ДКС записаха 4-а победа в женската Демакс лига. Воденият от Стоян Гунчев тим обърна и надделя като гост над Славия с 3:2 (17:25, 25:27, 25:20, 25:19, 15:13) в среща от 6-ия кръг на първенството, игран тази вечер.

Така Варна ДКС е на 3-а позиция във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 1 загуба. Славия пък е на 4-о място с 10 точки след 3 победи и 3 загуби.

Домакините от Славия поведоха в началото на първия гейм, след което играта продължи точка за точка. В следващите минути "белите" продължиха да доминират и излязоха напред в резултата след убедителното 25:17. Впоследствие, обаче, волейболистките на Варна ДКС взеха превес във втората част, като владееха положението до 14:11. Постепенно столичанки изравниха и обърнаха в своя полза. Преднината им остана крехка. В крайна сметка Славия увеличи аванса си след 27:25.

Третата част премина изцяло под диктовката на варненските волейболистки, които намалиха пасива си на 1:2 гейма след 25:20. Решителната четвърта част тръгна силно за домакините от Славия, които водеха до 10:5. След това обаче момичетата на Стоян Гунчев поеха инициативата и обърнаха резултата. Така мачът влезе в тайбрек след 25:19. Там "белите" поведоха, но не успяха да запазят темпото. Играта продължи точка за точка, след което варненки набраха инерция и измъкнаха победата след 15:13 и 3:2.