Варна ДКС с трета победа в Демакс лигата след разгром над Берое🏐

Волейболистките на Варна ДКС записаха трета победа в женската Демакс лига. Воденият от Стоян Гунчев тим надигра у дома Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:14, 25:16, 25:14) в мач от 4-ия кръг на първенството, игран този следобед.

Така Варна ДКС е трети във временното класиране с 9 точки след 3 победи и 1 загуба. Берое пък продължава да е на последното 8-о място без победа до момента и с 4 загуби.

Старозагорки поведоха в началото на първия гейм с 2:0 и 4:1, но след това състезателките на Стоян Гунчев доминираха изцяло. Във втората част играта тръгна равностойно и продължи така до 10-та точка. Домакините от Варна постепенно набраха инерция и увеличиха аванса си на 2:0 гейма. В третия гейм варненки продължиха възходящата си линия и се поздравиха с чиста и бърза победа.