Полиция разтървала Унай Емери и Чави след мач на Виляреал и Барселона

В събота Барселона постигна важна, но изключително трудна победа в гостуването си на Виляреал с 3:1. Френки Де Йонг откри резултата за гостите, Самуел Чуквуезе изравни за “жълтата подводница”, но Мемфис Депай в 88-ата и Филипе Коутиньо в 90-ата от дузпа попариха надеждите на домакините поне за равенство.

Барселона изстрада първата си победа като гост в Ла Лига

Вестник “Спорт” съобщава, че това е предизвикало сериозна полемика между двамата наставници Унай Емери и Чави Ернандес след края на мача в тунела на “Сесар Сото Градо”, която толкова се разгорещила, че се наложило между двамата да застават полицаи от притеснение да не се стигне до физически сблъсък.

Наставникът на носителя на трофея в Лига Европа имал сериозни претенции към няколко съдийски отсъждания и претендирал за две неотсъдени дузпи в полза на неговия тим - през първата част, когато топката среща ръката на Жерар Пике, ситуация, която не е преразгледана с ВАР, както и нарушение на Ерик Гарсия срещу Раул Албиол в наказателното поле през втората част, което също останало подминато от съдийската бригада.