Барселона изстрада първата си победа като гост в Ла Лига

Отборът на Барселона спечели по труден начин гостуването си на Виляреал с 3:1 в двубой от 15-ия кръг на Ла Лига. Френки де Йонг (48’), Мемфис Депай (88’) и Филипе Коутиньо (90+4’) бяха точни за каталунците, а Самуел Чуквуезе (76’) се разписа за „Жълтата подводница“. Така „блаугранас“ записаха първата си шампионатна победа като гост през сезона.

Чави Ернандес направи само две промени в стартовия си състав. Ерик Гарсия беше титуляр вместо Клеман Лангле, а Абде замени Юсуф Демир. В центъра на атаката отново беше поставен Депай. Гостите пък разчитаха в нападение на Йереми Пино и Арно Данжума.

В четвъртата минута Абде стреля с глава след центриране от корнер, но Херонимо Рули успя да избие топката за нов ъглов удар. В шестата минута Данжума пресече пас назад на Гарсия и отправи удар, който беше спрян с ръка от Жерард Пике. Дузпа обаче не последва. В осмата минута Депай нанесе изстрел, който профуча покрай вратата. Секунди по-късно Гави също пробва шут, който се отби в страничната греда. В 19-ата минута Френки де Йонг изведе Депай на чудесна позиция, но нападателят прати топката в аут.

В 26-ата минута изстрел на Ману Тригерос предизвика корнер. При последвалото му изпълнение Пино игра с глава, но не намери целта. В 33-ата минута Пау Торес също пропусна да се разпише след корнер. В 39-ата Данжума нахлу в наказателното поле и стреля, но Марк-Андре тер Стеген отрази неговия шут. В 42-ата при центриране от фал Алфонсо Педраса опита воле, което се оказа неточно.

В 48-ата минута Жорди Алба също пробва воле, а Депай протегна крак и се опита да преодолее Рули. Вратарят изби топката, но Френки де Йонг беше точен от добавката. Голът веднага беше отменен поради засада, но след дълго преразглеждане с ВАР се оказа, че такава няма, и попадението все пак беше зачетено. В 56-ата минута Депай стреля по земя, а Рули успя да отрази удара му с крак. В 64-ата домакините поискаха дузпа за фал на Гарсия срещу Раул Албиол, но такава не беше отсъдена.

В 71-ата минута Алба беше принудително заменен от Оскар Мингеса. В 74-ата Тригерос стреля опасно, но прати топката над вратата. Само две минути по-късно именно той намери с пас резервата Чуквуезе, който с чудесен шут изравни резултата. В 83-ата минута Тригерос се отчете с пропуск. Малко след това Данжума нахлу в наказателното поле и отправи удар по земя, който мина на сантиметри от вратата.

В 88-ата минута Тер Стеген изрита топката, а резервата Первис Еступинан се опита да върне топката с глава към своя вратар. Депай обаче се пребори за нея с Албиол, заобиколи Рули и с удара си възстанови преднината на гостите. В добавеното време влезлият като смяна Филипе Коутиньо си спечели дузпа след фал на Хуан Фойт. Именно бразилецът оформи крайния резултат с точно изпълнение от бялата точка.

Така Барселона се изкачи на 7-ото място в класирането с актив от 23 точки, докато Виляреал е на 12-ата позиция с 16 спечелени пункта.

ВИЛЯРЕАЛ - БАРСЕЛОНА 1:3

0:1 Френки де Йонг (48')

1:1 Чуквуезе (76')

1:2 Депай (88')

1:3 Коутиньо (90+4')

Виляреал: Рули, Фойт, Албиол, Торес, Педраса, Пино, Капу, Парехо, Гомес, Тригерос, Данжума

Барселона: Тер Стеген, Араухо, Пике, Гарсия, Алба, Гонсалес, Бускетс, Френки де Йонг, Абде, Депай, Гави