Бивш левскар вкара фантастичен гол от центъра в Лигата на конференциите

Бившият футболист на Левски Жорди Гомес стана автор на един от най-красивите голове в европейските клубни турнири тази седмица. 36-годишният испански халф вкара фантастичен гол от центъра за настоящия си клуб Омония при равенството 2:2 на кипърците с Карабах в Лигата на конференциите.

Именно попадението на Гомес оформи крайния резултат. В последната минута, две минути след попадението на домакините от Карабах за 2:1, испанецът получи топката в централния кръг и въпреки огромното разстояние до противниковатав рата реши да стреля. Ударът на опитния полузащитник бе брилянтен, а стражът на азербайджанците определено не бе подготвен за такова изпълнение. Карабах вече е в следващата фаза на турнира, докато Омония е без шансове да продължи напред.

Жорди Гомес игра в Левски между 2017 и 2018 година. В кариерата си юношата на Барселона е носил фланелките на още редица отбори - Еспаньол, Суонзи Сити, Уигън Атлетик, Съндърланд, Блекбърн Роувърс и Райо Валекано.

Снимка: omonoiafc.com.cy