Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Милан си отмъсти на Атлетико с късен дебютен гол

Милан постигна много важна победа с 1:0 като гост на Атлетико Мадрид в сблъсъка помежду им от група В на Шампионската лига. Дебютантът в турнира Жуниор Месиас влезе като резерва и в 87-ата минута отбеляза единственото попадение в мача, което е и негово първо с екипа на миланския гранд. Така „Дявола“ си отмъсти за домакинската загуба с 1:2 от този противник и запази шансове да продължи в следващата фаза на състезанието. Това е и първи успех на „росонерите“ в ШЛ от есента на 2013 година насам.

Промените в стартовия състав на Атлетико Мадрид бяха три. Липсващите имена бяха тези на Шиме Върсалко, контузения Фелипе и Анхел Корея. Вместо тях в защита се появи Хосе Хименес, в средата на терена – Родриго Де Паул, а в нападение – Луис Суарес. Партньор на уругваеца в атака беше Антоан Гризман, чието наказание беше намалено и така той можеше да играе в този мач.

Стефано Пиоли също предприе три промени в стартовата си единайсеторка. В защита се завърна възстановеният от травмата си капитан Алесио Романьоли, който замени Матео Габия. Рафаел Леао имаше физически проблеми преди двубоя и така Раде Крунич беше титуляр на левия фланг. На върха на атаката Оливие Жиру беше предпочетен пред Златан Ибрахимович.

В третата минута Чиприан Татарушану направи фантастично спасяване при шут на Де Паул, но и без това беше отсъдена засада. В седмата минута Браим Диас преодоля няколко противникови играчи, но завършващият му удар се оказа разочароващ. Две минути по-късно испанецът отправи техничен изстрел, който не намери целта. В 19-ата минута Де Паул опита далечен удар, който профуча над вратата. Следващото по-интересно положение дойде в 34-ата минута, когато Тео Ернандес пробва воле, което се оказа неточно.

В 48-ата минута Тома Льомар нахлу в наказателното поле и отправи удар по земя, който беше уловен от Татарушану. Две минути по-късно Гризман осъществи пробив по десния фланг и насочи топката към Яник Караско, чийто шут мина покрай вратата. В 56-ата минута Жиру пробва воле, с което прати топката далече от вратата. Малко след това Франк Кесие направи същото със своя изстрел. В 62-ата минута Ернандес центрира от фал, а Симон Кяер игра с глава, но не насочи топката достатъчно добре и тя излезе в аут.

В 66-ата минута се наложи Ибрахимович да влезе на мястото на контузения Жиру. В 72-ата именно Златан изведе резервата Жуниор Месиас, който стигна почти до аутлинията и пусна пас назад. Топката претърпя рикошет, но стигна до влезлия като смяна Тиемуе Бакайоко, чийто изстрел беше блокиран от Стефан Савич. В 75-ата минута Де Паул за пореден път пробва далечен шут, с който не затрудни Татарушану. Малко по-късно резервата Алесандро Флоренци също стреля от дистанция, но не намери целта. В 80-ата минута Ибрахимович центрира от фал, а Бакайоко нанесе неточен удар с глава.

В 85-ата минута Ибрахимович беше изведен сам срещу вратаря, но с блестяща проява Ян Облак отрази неговия удар. Минута по-късно обаче "росонерите" все пак поведоха в резултата. Тогава Кесие центрира, а Месиас се разписа с глава. Малко след това резервата Исмаел Бенасер можеше да удвои, но Облак отрази неговия изстрел. В добавеното време влезлият като смяна Матеус Куня беше намерен на чудесна позиция, но ударът му мина встрани от вратата. В последните секунди резервата Корея поиска да бъде отсъдена дузпа, но такава не получи и така гостите се поздравиха с победата.

Така Милан събра 4 точки, колкото има и Атлетико Мадрид, като "Дявола" има предимство заради головата си разлика. Пред тях са лидерът Ливърпул с пълен актив от 15 пункта и вторият Порто с 5 точки. Така испанският шампион ще трябва да победи при гостуването си на "драконите" и да стиска палци на Ливърпул в другия мач, ако иска да продължи напред в турнира. Що се отнася до "росонерите", ще им е необходим домакински успех над мърсисайдци, както и равенство или победа на "рохибланкос" с благоприятен резултат в другия мач в групата, за да се класират за осминафиналите.

АТЛЕТИКО МАДРИД - МИЛАН 0:1

0:1 Месиас (87')

Атлетико: Облак, Савич, Хименес, Ермосо, Йоренте, Де Паул, Коке, Льомар, Караско, Суарес, Гризман

Милан: Татарушану, Калюлю, Кяер, Романьоли, Ернандес, Тонали, Кесие, Салемакерс, Диас, Крунич, Жиру