Според Шумахер лидерът в шампионата Верстапен няма шанс за титлата

Според бившия пилот от Формула 1 Ралф Шумахер, който е и брат на легендата на спорта Михаел Шумахер, лидерът в шампионата Макс Верстапен няма никакъв шанс да спечели световната титла. Нидерландският пилот на Ред Бул води в класирането с осем точки пред втория Люис Хамилтън от Мерцедес, при оставащи два кръга до финала на сезон 2021.

Ето как Верстапен може да стане шампион още в Саудитска Арабия

Седемкратният световен шампион намали драстично изоставането си с последните си две поредни победи, преди които Макс водеше с 21 точки. Точно тази силна форма, в която се намират Люис и отборът на Мерцедес, кара Ралф, който се е състезавал за отборите във Формула 1 на Джордан, Уилямс и Тойота, да определя Хамилтън за фаворит за световната титла.

Верстапен: Невероятно е, че все още сме в битката за титлата

„Отборът на Мерцедес разполага с най-добрия общ пакет. Верстапен даде всичко от себе си и показа колко добър пилот е. В оставащите две състезания, ако Хамилтън няма технически или други проблеми, то Макс няма никакъв шанс за титлата“, коментира Ралф Шумахер.

„От друга страна, ако той и Ред Бул имаха повече късмет в първата част от сезона, сега Верстапен можеше вече да е шампион“, завърши германецът.

Снимки: Gettyimages