Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Локомотив (Пд) продължава възхода си към Топ 6 след успех в "железничарското" дерби

Локомотив (Пловдив) записа изключително важен успех над Локомотив (София) с 2:1 в среща от 15-ия кръг на efbet Лига. Димитър Илиев (54) беше точен за пловдивчани от дузпа, а малко след това Георги Минчев (59) удвои. Виржил Марсел (88) върна един гол за столичани в края на срещата. Бухмиди от състава на гостите получи червен картон при ситуацията с дузпата. Домакините бяха в серия от три поредни победи в първенството, но тя беше прекъсната от Лудогорец в Разград преди паузата за националните отбори. Днес “смърфовете” посрещнаха Локомотив (София) в преследване на целта да се изкачат в класирането и да се доближат до топ 6. Пловдивчани събраха актив от 20 точки и изостават само на една от шестия Берое.

Преди началото на мача двамата капитани Димитър Илиев и Мики Орачев излязоха на терена с кученца като част от проекта на Общинския приют за безстопанствени кучета гр. Пловдив "Доброто продължава".

През първите десет минути на двубоя голови положения пред двете врати липсваха. В 11-ата минута Виржил Марсел си освободи коридор за изстрел. Ударът му с десния крак беше по земя и Рейдър нямаше трудности да улови топката.

Локомотив отговори с добра атака, при която Димитър Илиев подаде към Лукас Салинас. Халфът на "смърфовете" не пое добре топката и ударът му след това излезе в аут. В 22-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, подминати от Волен Чинков. Димитър Илиев пое топката в наказателното поле и се сблъска с Крачунов, но играта продължи.

В скучното до момента първо полувреме Мохаммед Бухмиди пробва да изненада Рейдър с удар от далечна дистанция. Шутът на нападателя обаче беше много силен и прелетя над вратата на домакините. В 39-ата минута Бирсент Карагарен реши да стреля вместо да подава и опитът му за удар беше доста лош. Топката премина встрани от вратата.

В 41-ата минута Умарбаев, Янчев и Карагарен разиграха добре. Последният подаде с пета към Янчев, а той намери Димитър Илиев на дъгата на наказателното поле. Последва пас в коридор на капитана към включилия се вдясно Карагарен. Той обаче пропиля добра възможност за гол с нещо средно между удар и центриране.

В 49-ата минута домакините хванаха столичните железничари неподготвени. Димитър Илиев започна бърза контраатака за Локомотив (Пловдив), спечели няколко метра с дрибъл, след което подаде към Георги Минчев. Нападателят обаче не показа добър контрол над топката и сам си затвори ъгъла за изстрел.

От последвалия корнер Локомотив (Пловдив) получи правото да изпълни дузпа. Бухмиди игра с ръка в наказателното поле, като първоначално главният съдия Волен Чинков не реагира. Наложи се намесата на ВАР, от която ясно се видя, че нападателят на гостите блокира удар с ръка. За това Бухмиди получи втори жълт и респективно червен картон, с което остави гостите от София с човек по-малко.

С изпълнението на дузпата се нагърби щатният изпълнител Димитър Илиев, който прати Любенов в обратния ъгъл за 1:0.

В 59-ата минута Локомотив стигна и до втори гол, възползвайки се от лоша игра в защитата на гостите. Димитър Илиев овладя топката в близод до вратата и пусна успоредно подаване на голлинията към втора греда. Там Георги Минчев беше оставен непокрит и от половин метър не сбърка.

В 68-ата минута Рейдър парира опасен удар на Александър Александров от фаул. В 77-ата минута неразчетени действия в защита за столичани доведоха до двоен удар. Любенов хвана в ръце върната топка от защитник, което доведе до отсъждането на Чинков. С изпълнението на двойния удар се нае Бирсент Карагарен, чийто удар мина на сантиметри от сглобката.

В 88-ата минута гостите върнаха един гол чрез Виржил Марсел. Той се възползва от неразчетени действия на Милош Петрович, който не успя да изчисти топката. Марсел просто овладя центрирането от десния фланг и насочи във вратата.

В добавеното време Локомотив София беше близо до равенството, но отлична намеса на Рейдър предотврати това.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:1
1:0 Димитър Илиев (54 д)
2:0 Георги Минчев (59)
2:1 Виржил Марсел (88)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ ПД: Лукас Рейдър, Олексий Биков, Милош Петрович, Артур Крачун, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев;

ЛОКОМОТИВ СФ: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Пламен Крачунов, Георгиос Катсикас, Мики Орачев, Матеус Роча, Божидар Кацаров, Октавио Мантека, Александър Александров, Мохаммед Бухмиди, Виржил Марсел;