Ростов не можа да пречупи Уфа

Ростов стигна само до 2:2 срещу един от аутсайдерите в руското първенство Уфа и не успя да продължи да се изкачва в класирането. Али Соу беше титуляр за домакините и игра до 75-ата минута, когато бе заменен от Николай Комличенко. Уфа на два пъти повеждаше с голове на Хамид Агаларов, но Дмитрий Полоз (от дузпа) и Понтус Алмквист осигуриха точката на Ростов.

Гостите излязоха напред в 16-ата минута. След центриране от корнер топката се оказа на пътя на Агаларов и водещият стрелец в РПЛ не сбърка. Само три минути по-късно обаче Агаларов игра с ръка в собственото си нказателно поле и Ростов получи дузпа, превърната в гол от Полоз.

В началото на второто полувреме съперниците отново си размениха по един гол в рамките на няколко минути. Първо Агаларов беше повален в пеналта от Денис Хаджикадунич и от бялата точка вкара 13-ия си гол през сезона, а Ростов отвърна с попадение на шведа Алмквист след пас на Данил Сухомлинов.

Домакините доминираха до края на мача, но Уфа удържа равенството и поне временно се измъкна от зоната на изпадащите. Ростов е 11-и с актив от 17 точки - две повече от днешния си противник.