Арсенал не успя да пребори десетима от Уфа, Костадинов не игра

Отборите на Арсенал (Тула) и Уфа не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 14-ия кръг на руската Премиер лига. Мачът завърши 0:0. Домакините бяха без българсикя халф Георги Костадинов, който въобще не бе в групата. Те играха с човек повече от 18-ата минута, когато Руслан Фишенко бе изгонен от игра, но въпреки това не успяха да се възползват и да вземат трите точки.

В друг мач от кръга Динамо (Москва) спечели с 1:0 срещу Краснодар с гол на Вячеслав Грулев в 73-ата минута.

Криля Советов пък разби с 3:0 аутсайдера Химки. Тимът от Самара стигна до успеха с голове на Сарвели в 20-ата, Сергеев в 39-ата и Ежов в 71-ата минута на двубоя.

След тези двубои Динамо е 3-и с 26 точки, Криля Советов излезе на 6-ото място с 22 точки, Краснодар е с точка по-малко на 7-ата позиция, Уфа заема 11-ото място с 14 точки, Арсенал е 14-и с 13 точки, а Химки е предпоследен на 15-ото място с 12 точки.