Али Соу помогна за разгромна победа на Ростов

Ростов постигна най-убедителната си победа през сезона, като срази с 5:1 гостуващия Рубин. Един от головете за домакините отбеляза бившата звезда на ЦСКА - София Али Соу. Гамбиецът беше точен в 65-ата след грешка в защитата на казанци. Соу има 3 гола в последните 4 мача на Ростов, а тимът е на 11-о място в класирането на РПЛ.

Рубин, който се намира в много слаба форма, поведе в 35-ата минута с попадение на Солтмурад Бакаев, но в 42-ата домакините успяха да изравнят чрез Хорен Байрамян, който се възползва от добро подаване на Денис Терентиев.

След почивката на терена имаше само един отбор. Дмитрий Полоз (50') и Понтус Алмквист (55') доближиха ростовчани до трите точки, а след гола на Соу интригата окончателно приключи. До края остана време за още един гол, дело на Даниил Глебов в 82-ата минута.

С победата Ростов се отдалечи от зоната на изпадащите, а Рубин е на 8-о място, но спечели само 1 от последните си 7 шампионатни мача.