Валенсия шокира Атлетико Мадрид с два гола в добавеното време в луд мач на "Местайя" (видео)

Валенсия и Атлетико Мадрид завършиха при резултат 3:3 във вълнуващ мач помежду си на "Местайя" от 13-ия кръг на Ла Лига. Луис Суарес реализира първото попадение за столичани в 35-ата минута, а втората част се превърна в истински голов трилър. Шампионите от столицата водеха с 3:1 в резултата до 92-ата минута, но с два гола в добавеното време на появилия се в 85-ата минута в игра за Валенсия Уго Дуро "прилепите" шокираха съперника си и изтръгнаха от ръцете му победата, като се пребориха за точка.

Преди късната драма автогол на Стефан Савич бе възстановил равенството 1:1 в 50-ата минута, а в 57-ата Антоан Гризман стана автор на втория гол за гостите, като това бе едно от попаденията на сезона в испанския футбол. В 62-ата минута резервата Шиме Върсалко отбеляза нов гол за Атлетико и двубоят изглеждаше до голяма степен решен. Във втората минута на добавеното време обаче резервата Уго Дуро вкара втория гол за Валенсия, а в 95-ата отново Дуро порази целта и Атлетико изпусна победата в на практика спечелен мач. Това идва ден след драматичното равенство 3:3 между Селта и Барселона на "Балаидос", когато каталунците пропиляха аванс от три гола. "Прилепите" са 10-и в класирането с вече 17 точки, докато “дюшекчиите” заемат четвърта позиция с 23, на 4 точки от лидера Реал Мадрид

Наставникът на Валенсия Пепе Бордалас не можеше да разчита на контузените Габриел Паулища и Денис Черишев, а Тома Льомар и Маркос Йоренте пропуснаха поради травми мача за водения от Диего Симеоне тим от столицата.

Елдер Коща и Гонсало Гедеш водеха атаката на Валенсия, а Луис Суарес, Антоан Гризман и Анхел Корея оформиха нападателното трио на Атлетико и бяха основната заплаха за вратата на Яспер Силесен.

Още в 8-ата минута Симеоне бе принуден да извърши непланирана смяна, тъй като Киърън Трипиър получи травма в рамото, а на негово място на терена се появи Шиме Върсалко.

В 28-ата минута Гонсало Гедеш тества Ян Облак с изстрел от далечно разстояние, а словенският страж направи стабилно спасяване. В 32-ата минута пък Яник Караско стреля по земя от позиция около ъгъла на наказателното поле на гостите, но не уцели вратата на Яспер Силесен

Стигна се до 35-ата минута, в която гостите организираха чудесна атака, при която Анхел Корея попаде на Луис Суарес, а уругвайският нападател майсторски се освободи от опеката на Муктар Диакаби и с хладнокръвен удар по земя изведе Атлети напред в резултата. При шута на Суарес топката срещна левия страничен стълб на Силесен и премина голлинията с пълния си обем - 0:1.

Пет минути след паузата Гонсало Гедеш получи топката в опасна за Атлетико зона в наказателното поле, стреля вероятно не по най-добрия начин, но пък топката се отклони от тялото на Стефан Савич и попадна във вратата на Облак.

Шампионите обаче много бързо си върнаха аванса в резултата. Това се случи в 57-ата минута, като Антоан Гризман отбеляза фантастичен гол. Той отне топката от противников футболист далеч от вратата на Валенсия, бързо напредна в половината на домакините и със страхотен шут малко преди дъгата на наказателното поле опъна мрежата зад безпомощния Силесен, като топката бе изпратена в горния десен ъгъл на нидерландския страж.

Резервата Шиме Върсалко вкара в 62-ата минута трети гол за Атлетико, малко след шедьовъра на Гризман. След центриране на Гризман, Луис Суарес овладя топката в наказателното поле на домакините опита да стреля, но бе блокиран. Уругваецът все пак намери начин да подаде на Върсалко и хърватският десен бек почти от голлинията насочи топката във вратата. Първоначално попадението бе отменено от рефера заради потенциална игра с ръка на Суарес, но след преглед на ситуацията с ВАР бе решено голът да бъде зачетен.

Само две минути след гола на Върсалко, домакините имаха отличен шанс за второ попадение, но Даниел Вас уцели напречната греда от близка дистанция. Не след дълго пък Анхел Корея можеше да направи резултата 1:4, но изстрелът му бе спасен от Силесен.

Изглеждаше, че мачът върви към лесна победа за Атлетико, но 7-минутното добавено време се превърна в истински кошмар за Диего Симеоне и водения от него отбор. В 92-ата минута гостите загубиха топката в средата на терена и последва мигновена контраатака на "прилепите". Хосе Гая центрира много добре отляво към Уго Дуро, а той с блестящ удар от въздуха изпрати топката във вратата на безпомощния Ян Облак. Само три минути по-късно домакините получиха право да изпълнят ъглов удар и той доведе до сензационното изравняване на резултата. Уго Дуро изпревари бранителите на "дюшекчиите" и с глава заби топката във вратата - 3:3, а гостите не можеха да повярват.