Реал Сосиедад отново е водач в Ла Лига след победа в местното дерби

Реал Сосиедад постигна победа с 2:0 в гостуването си на местния съперник Осасуна в мач от 13-ия кръг на Ла Лига и отново се изкачи на първото място в класирането. Попаденията за госстите бяха дело на Микел Мерино в 72-ата минута и Аднан Янузай в 82-ата от дузпа.

Двата тима не предложиха много сериозни емоции на феновете и изиграха доста постно първо полувреме.

Първият точен удар в срещата бе дело на играчите на Осасуна и дойде в 67-ата минута, когато те вкараха малко повече скорост в една своя атака. Рубен Гарсия напредна и направи опит да стреля, но топката се отклони от бранител и попадна в Дарко Брашанац, но неговият удар бе париран от вратаря Алекс Ремиро.

Само пет минути по-късно Реал Сосиедад успя да поведе с първия си точен изстрел в срещата. Атаката на гостите се развиваше сравнително бавно и не предвещаваше голяма опасност, но Порто подаде Микел Мерино и ударът му от границата на наказателното поле направи вратаря Серхио Ерера напълно безпомощен за 1:0.

Футболистите на Иманол Алгуасил получиха възможност да изпълнят дузпа точно десет минути по-късно, когато Аднан Янузай нахлу на скорост в наказателното поле и бе фаулиран. Именно белгийецът застана зад топката и реализира за 2:0.

С тази победа Реал Сосиедад се изкачи на върха в класирането в Ла Лига с 28 точки и на 1 повече от втория Реал Мадрид. Осасуна е на 7-о място с 19 точки.