Късен гол "залепи" Борусия (Д) за Байерн

Борусия (Дортмунд) се измъчи с Щутгарт, но все пак успя да се наложи с 2:1 у дома и по този начин да съкрати само до точка аванса на Байерн (Мюнхен) на върха в Бундеслигата след 12 срещи. Вестфалци стигнаха до успеха с гол на капитана си Марко Ройс пет минути преди края на редовното време.

Това е четвърти успех за “жълто-черните” в последните им пет срещи в елита, като и днес го нямаше голмайсторът Ерлинг Холанд, който е контузен и вероятно няма да се завърне преди втория полусезон.

При негово отсъствие първия си гол в Бундеслигата заби Дониел Мален в 56-ата минута, като нидерландецът имаше и късмет заради рикошет.

Гостите обаче изравниха в 63-ата чрез Роберто Масимо и върнаха спомените за кошмара от миналия сезон, когато на същия стадион вкараха пет гола на Борусия.

Сега обаче нямаше как това да се повтори, защото домакините бяха по-настоятелни. В 67-ата греда удари централният защитник на Дортмунд Мануел Аканжи, който носи вина за попадение на “швабите”.

В крайна сметка “Сигнал Идуна Парк” “изригна” в 85-ата минута, когато Ройс донесе успеха на контраатака.

Дербито между Дортмунд и Байерн е след само две седмици.