Варна ДКС даде само гейм на Локомотив в Демакс лигата

Волейболистките на Варна ДКС надиграха като гости Локомотив 1929 (София) с 3:1 (25:22, 25:13, 23:25, 26:24) в мач от 3-ия кръг на женската Демакс лига, игран тази вечер в зала "Локомотив".

С това варненки записаха втора победа в шампионата, като с една загуба и 6 точки заемат 4-о място във временното класиране. Същият актив има и ЦСКА, но "червените" са 3-и с по-добро геймово съотношение. От своя страна Локомотив допусна втора загуба, като с една победа и 3 точки се намира на 6-о място в таблицата.

В първите два гейма гостенките от Варна бяха по-добри на полето и диктуваха играта. Особено във втората част те започнаха с ударното 5:1, за да оставят съперничките си на 25:13. Бързият успех доведе до успокоение, а това активизира "железничарките". Те взеха инициативата и изненадаха варненки. Гостенките не успяха да се съвземат и Локомотив остана в мача като взе третия гейм с 25:23.

Четвъртата част бе най-оспорвана и премина през обрати, а интригата бе докрай. Локомотив водеше до 16:13, но допусна изравняване, а играта продължи точка за точка. При 23:23 домакините първи отбелязаха 24-а точка, но не запазиха предимството си и последва ново равенство. В този момент варненки показаха повече устойчивост и затвориха гейма с 26:24, а с това и мача с 3:1.