ЦСКА обърна Славия и записа втора победа в „Демакс лига“

Волейболистките на ЦСКА постигнаха втора победа в „Демакс лига“ от началото на сезона в женското ни първенство. Съставът на Юлия Иванова успя да пречупи съпротивата на Славия, за да стигне до 3-те точки след 3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:15) гейма в зала „Васил Симов”.

Така „червените“ записаха втора победа в шампионата и заемат трето място във временното класиране, с една загуба и 6 точки. От своя страна „белите“ отбелязаха втора загуба, като с един успех и 3 точки са на шеста позиция в таблицата, но преди завършването на целия кръг.

Двубоят премина през множество обрати, като „червените” трябваше да покажат завиден характер, за да преодолеят гостите днес.

В първия гейм ЦСКА диктуваше темпото до 18:16. В този момент гостите демонстрираха възможности и изравниха резултата. Играта тръгна равностойно до 22:22. В решителните минути славистките използваха възходящата линия, имаха повече устойчивост и спечелиха гейма с 25:22.

През втората част "армейките" се активизираха и имаха водеща роля. Запазиха минималното си предимство в решителните минути и спечелиха гейма.

Ключов за изхода на мача бе третият гейм. В него ЦСКА стартира отлично и взе комфортен аванс в началото с 15:11, но допусна спад и славистките направиха обрат, като на свой ред поведоха с 19:17. В най-важната част Славия имаше предимство от 2 точки 23:21, но не успя да го използва и да затвори гейма в своя полза. Домакините демонстрираха характер, направиха пълен обрат и наложиха волята си с 25:23.

В четвъртата част "белите" нямаха същите съпротивителни сили. ЦСКА поведе ударно с 10:2, не даде шансове на съперника и спечели гейма с голяма разлика - 25:15, а това доведе до крайния успех с 3:1 гейма.

Така ЦСКА вече има две победи и едно поражение от началото на сезона. В 4-ия кръг волейболистките на Юлия Иванова ще се изправят срещу варненския Перун.

Мачът е на 19 ноември в зала „Васил Симов” в София.