Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Англия разпиля Албания за едно полувреме в исторически за Хари Кейн мач

Англия разби с 5:0 Албания на "Уембли" и има нужда само от точка в гостуването си на Сан Марино в последния кръг, за да си гарантира автоматично класиране за Мондиал 2022. "Трите лъва" унищожиха своя съперник само за едно полувреме след хеттрик на Хари Кейн, който изпревари Уейн Рууни по голове за Англия в официални мачове, и попадения на Хари Магуайър и Джордан Хендерсън. Така Англия запази аванса си от три точки пред Полша, докато Албания загуби всички шансове за второто място, тъй като вече е на пет точки зад "Дружина полска".

Гарет Саутгейт  направи пет промени в сравнение с равенството с Унгария през миналия месец. Бен Чилуел, Хари Магуайър, Джордан Хендерсън, Рийс Джеймс и Фил Фоудън стартираха на местата на Люк Шоу, Мейсън Маунт, Деклан Райс, Джак Грийлиш и Тайрън Мингс. Домакините излязоха в схема с трима централни защитници.

Голямата новина в състава на гостите бе, че Чикашели се завърна сред титулярите, след като пропусна мача с Полша в миналия кръг. Албанците също започнаха с трима централни защитници. Стракоша се завърна на вратата, а Байрами стартира вместо Рамадани в халфовата линия.

"Трите лъва" буквално разнищиха своя съперник само за 45 минути. Хари Магуайър откри резултата в деветата минута, когато засече с глава центриране на Рийс Джеймс от фал. Още девет минути след това Хари Кейн откри голова си сметка. Джордан Хендерсън направи двойно с Фоудън, след което центрира към нападателя на Тотнъм, който стреля с глава покрай Стракоша. В 28-ата минута Хендерсън добави гол към асистенцията си. Този път Кейн му върна жеста с голово подаване. Капитанът на Ливърпул завърши технично в ъгъла за 3:0.

В 33-тата минута Кейн отбеляза второто си попадение тази вечер. Стърлинг го намери с много добър пас отляво, след което Кейн напредна и от малък ъгъл прати топката до далечната греда. Това бе негов гол №38 за Англия в официални мачове, като по този начин той изпревари с едно попадение Уейн Рууни. Иначе легендата на Манчестър Юнайтед има все още с девет гола повече от Кейн, ако се вземат предвид всички попадения с националната фланелка.

В добавеното време на първата част Кейн оформи своя хеттрик със страхотен гол със задна ножица след центриране на Фоудън от корнер.

След почивката "трите лъва" очаквано намалиха темпото. Стърлинг и Рийс Джеймс все пак пропуснаха добри възможности да направят победата на Англия още по-гръмка.