Германия за малко не стигна до двуцифрен резултат срещу Лихтенщайн

Германия спечели с разгромното 9:0 предпоследната си среща от своя квалификационна група за Световното първенство в следващата година. Бундестимът вече си осигури място за Катар 2022.

Срещата започна добре за тима на Ханзи Флик, след като Лихтенщайн остана с човек по-малко още в 9-ата минута за нарушение на Йенс Хофер срешу Леон Горетцка. От там насетне гостите сякаш нямаха съпротивителни сили. Илкай Гюндоган откри резултата от отсъдената след червения картон дузпа, а в 20-ата минута Кауфман си отбеляза автогол за 2:0. Сане покачи на 3:0 след пас на Горетска, а минута по-късно Марко Ройс направи 4:0.

Льорой Сане добави пето попадение четири минути след началото на втората част, а домакините не отпускаха педала на газта и владееха изцяло положението на терена. Томас Мюлер вкара шесто попадение 15 минути преди края, а до края нови голове на Ридле Баку, отново Мюлер и Гопел оформиха кончателно унижение на Лихтенщайн с крайното 9:0.

Германия е водач в групата с 24 точки, а битката е за второто място, даващо право на бараж, и в момента се заема от Северна Македония, които са следващи плътно от Румъния (14) и Армения (12).