В Макларън не са се предали в битката за 3-о място при конструкторите

Ръководителят на отбора на Макларън във Формула 1 Андреас Зайдъл е категоричен, че в Уокинг няма да се предават в битката с Ферари за третото място при конструкторите въпреки натрупаните загуби в последните стартове.

Гран При на Мексико бе третото поредно състезание, в което от Скудерия отбелязаха повече точки от Макларън. Така италианският екип поведе в дуела за третата позиция, като разликата между двата тима е 13.5 точки четири кръга преди края на сезона.

Във Ферари са доволни от отборния дух на Леклер и Сайнц

На „Ерманос Родригес“ Ландо Норис и Даниел Рикардо успяха да спечелят една единствена точка, благодарение на десетото място на младия британец и удара на австралиеца с Валтери Ботас още на старта. В същото време Шарл Леклер и Карлос Сайнц завърши пети и шести и така събраха общо 18 пункта от надпреварата в Мексико. Зайдъл обаче вярва, че е напълно възможно и Ферари да имат подобен лош ден в оставащите четири надпревари.

„Най-важното е да приемеш, че дни като този се случват в състезанията. В същото време това може да се случи и с нашите съперници и затова нямаме причина да се отказваме. Продължаваме напред и ще се опитаме да отвърнем на удара още следващия уикенд.

„Разочароващо бе да спечелим само една точка, но още веднъж казвам, че това може да се случи и с Ферари. Ние просто трябва да се фокусираме върху себе си и постоянно да отбелязваме точки, което обаче не сторихме в Мексико“, каза Зайдъл.

Последният случай, в който от Макларън спечелиха повече точки от Ферари бе в Гран При на Русия, когато Рикардо и Норис завършиха четвърти и седми и взеха бонус точката за най-бързата обиколка, а Сайнц и Леклер финишираха съответно трети и 15-и в Сочи. От тогава до сега обаче в Маранело са спечели 55 пункта срещу само 21 за екипа на Уокинг. Една от основните причина за тази промяна в баланса на силите са подобренията по задвижващата система, които от Ферари въведоха в Русия и Турция.

Сезон 2021 във Формула 1 продължава този уикенд с надпреварата за Гран При на Сао Пауло на легендарната „Интерлагос“. Уикендът в Бразилия ще съдържа и третия и последен за годината съботен спринт, който ще определи реда за стартиране в неделния ден.

Снимки: Gettyimages