Наполи отново се препъна срещу Верона

Отборите на Наполи и Верона завършиха наравно 1:1 на „Диего Армандо Марадона“ в двубой от 12-ия кръг на Серия А. Така „джалоблу“ отново не загубиха от „партенопеите“ на този стадион, след като през май двата тима завършиха именно при този резултат, което коства участието на неаполитанците в Шампионската лига. Тази вечер домакините играха със специална фланелка в памет на Дон Диего, но това не им донесе късмет.

В 12-ата минута Джанлука Капрари отправи опасен шут от границата на наказателното поле, който беше спасен от Давид Оспина. Само минута по-късно Антонин Барак преодоля Марио Руи и нахлу в наказателното поле, където пусна пас, който беше засечен от Джовани Симеоне за 1:0 в полза на „мастифите“. Тяхната преднина обаче не се задържа твърде дълго. В 18-ата минута Наполи изпълниха фал, след който Фабиан Руис намери Джовани Ди Лоренцо, а защитникът с шут по земя изравни резултата. В 27-ата Матео Политано стреля с глава от малък ъгъл, но прати топката покрай вратата. В 32-ата Барак получи възможност да шутира от добра позиция, но Амир Рахмани блокира удара му. В 42-ата Политано мина покрай Николо Касале и подаде топката на Виктор Осимен. Нападателят се завъртя и стреля, но топката срещна далечната греда. В самия край на първата част домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Павел Давидович, но такава не последва.

Първото по-интересно положение през второто полувреме дойде чак в 68-ата минута, когато Оспина улови изстрел на Барак. В 88-ата пък резервата на гостите Даниел Беса настъпи Елиф Елмас, заради което получи втори жълт картон и така беше изгонен от игра. В добавеното време друга резерва на „джалоблу“ – Никола Калинич, си изпусна нервите и изблъска Руи. Така нападателят също получи втори жълт и съответно червен картон. Секунди преди края на мача неаполитанците поискаха дузпа за игра с ръка, но главният рефер реши, че няма достатъчно основания да посочи бялата точка.

Така Наполи събра 32 точки и запази лидерската си позиция в класирането, но само с точка аванс пред втория Милан преди сблъсъка му с Интер. Верона пък е на 10-ото място с 16 спечелени пункта.