Рубин удари ЦСКА (М) в края

Късен гол донесе минимален успех с 1:0 на Рубин срещу гостуващия ЦСКА (Москва). Точен в 91-ата минута беше Михаил Костюков. По този начин казанци прекъснаха серията си от 5 мача без победа в РПЛ, а ЦСКА допусна първо поражение от август насам и пропусна възможността да измести Динамо (Москва) от второто място.

Двубоят на "Ак Барс Арена" предложи доста любопитни моменти, въпреки че не беше резултатен. В 13-ата минута нападателят на "армейците" Чидера Еджуке прати топката в мрежата, но попадеинето му бе отменено заради засада на Антон Заболотний. Секунди по-късно вратарят на домакините Юрий Дюпин сбърка сериозно, но сам поправи грешката си и спаси удара на Еджуке.

В самия край на полувремето късметът отново се усмихна на Рубин. Дълъг пас на Кирил Набабкин стигна до Марио Фернандес, бразилецът пое топката на гърди и стреля, но над вратата. В 47-ата минута Игор Акинфеев се справи с коварен удар на Солтмурад Бакаев. Малко по-късно колегата му Дюпин плонжира и изби шут на Фьодор Чалов.

Мачът отиваше към нулево равенство, но в добавеното време Костюков засече с глава центриране от фланга на Сеад Хаксабанович и осигури трите точки на Рубин, който вече е 7-и в класирането. ЦСКА отново не успя да победи тима на бившия си наставник Леонид Слуцкий и се намира на трета позиция, с равен брой точки с Динамо (23).

"Много е приятно да спечелиш в края. Един игрови епизод реши всичко. Днес определено ни провървя", призна след срещата Слуцкий.

"Случват се такива неща във футбола. Иначе съм доволен. Като изключим грешката в края, мисля, че ние бяхме по-близо до победата", коментира старши треньорът на ЦСКА Алексей Березуцкий.