Автогол обърка Рейнджърс в Дания

Отборите на Брьондби и Рейнджърс записаха 1:1 в двубой от четвъртия кръг в група “А” на Лига Европа, с което не промениха кой знае колко положението си. Лион вече е сигурен победител в групата след 3:0 над Спарта (Прага) в другия мач, а битката ще е за втората и третата позиция в крайното класиране.

Шотландският гранд доминираше в Дания, но в самия край на първата част инкасира автогол, отбелязан нещастно с глава от Леон Балогун, който преди две седмици беше сред голмайсторите за тима при успеха с 2:0 над същия съперник.

Рейнджърс изравни в 77-ата чрез Янис Хаджи след асистенция на юношата на Ливърпул Райън Кент.

В следващия кръг на 25 ноември отборът от Глазгоу посреща Спарта, а Брьондби ще приеме Лион.

Вторият в класирането отива на директна елиминация срещу някой от третите в Шампионската лига, а третият продължава в Лигата на конференциите.