Иван Андонов блесна срещу примаверата на Милан

Родният талант Иван Андонов беше избран за Играч на мача при победата на неговия Фиорентина с 1:0 над Милан в италианското първенство до 19-годишните.

17-годишният вратар записа цял мач при успеха като гост на примаверата на „росонерите“. Той си изкара жълт картон в 83-ата минута, но въпреки това направи две чудесни спасявания и запази мрежата си суха, което му донесе признанието след края на двубоя. Другият българин в състава на „виолетовите“ – дефанзивният халф Димо Кръстев, се появи в игра в 82-ата минута. Единственото попадение в мача отбеляза Джовани Корадини в 57-ата минута от дузпа.

С четвъртата си поредна победа играчите на Алберто Акуилани се изкачиха до третото място в класирането, събирайки 13 точки след първите 7 кръга на шампионата.