Локо (Сф) и Ботев (Пд) живнаха с реми, "канарчетата" все още без победа извън Коматево

Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 на Националния стадион "Васил Левски" в среща от 13-ия кръг на efbet Лига. Мачът предложи добър футбол преди почивката, а след нея нещата постепенно избледняха. Все пак и двата отбора могат да бъдат доволни от справедливото реми, предвид загубите им в предните два кръга. Интересно е, че пловдивчани продължават да нямат победа далеч от квартал "Коматево".

Срещата започна с два сериозни пропуска на домакините в първите десет минути. Първо, заучена комбинация след ъглов удар позволи на Александър Александров да нанесе хубав изстрел от десетина метра, но топката профуча покрай вратата на Ботев. Малко след това Локомотив отново можеше да открие, но този път Октавио пропусна в близост до голлинията, като този път вратарят на гостите Георги Аргилашки имаше решаваща намеса.

В отговор нападателят на "канарчетата" Маркиньос пропусна да накаже Александър Любенов от чиста позиция в 15-ата минута. Стражът на Локомотив сам си създаде главоболие, след като не успя да изпрати топката напред и позволи на гостите да разиграват пред вратарското поле. Бившият вратар на Левски и Хебър (Пазарджик) обаче поправи грешката си и спаси удара на Маркиньос.

В 27-ата минута Селсо Рапосо направи пробив отдясно и пусна топката към Октавио, който отново не намери мрежата на "канарчетата". Бразилският атакуващ футболист получи топката пред вратата, но намери горната греда и нулевото равенство се запази. В последната минута на първото полувреме Тодор Неделев стреля опасно от фаул, но Любенов успя да отбие в корнер.

В началото на втората част Александър Александров можеше да завърши опасна акция на "железничарите", но опитът му да прехвърли Аргилашки не сполучи. В 64-ата минута Александров направи нов пропуск пред Аргилашки, като след завършека на ситуацията беше отсъдена засада на номер 7 от Локомотив. Повторението на ситуацията обаче показа, че Александров не е в положение на засада при подаването към него и ако бе преодолял вратаря на Ботев, голът трябваше да бъде зачетен.

Последва голям пропуск пред вратата на Локомотив след корнер и опасен изстрел на Селсо от другата страна, при който топката облиза страничната греда. Така и двата отбора взеха по точка в този добър за родните стандарти двубой.

Локомотив (Сф) 0:0 Ботев (Пд)

Стартовите състави:

Локомотив (Сф): 24. Любенов, 13. Селсо, 5. Кацикас, 6. Крачунов, 4. Орачев, 44. Кацаров, 26. Милошев, 22. Семерджиев, 7. Ал. Александров, 93. Пинсон, 58. Мантека.

Ботев (Пд): 1. Аргилашки, 3. Конате, 4. Генев, 7. Мартинс, 8. Неделев, 10. Току, 11. Бароан, 17. Минков, 18. Супрайен, 22. Рабей, 24. Янсон.