ЧФР Клуж спечели дербито на кръга в Румъния

Шампионът ЧФР Клуж продължава със силното си представяне от началото на сезона в Румъния. Отборът на Дан Петреску победи с 1:0 гостуващия Университатя (Крайова) в дербито на 9-ия кръг и вече има аванс от 4 точки пред втория в класирането Ботошани. Единствения гол в мача отбеляза Андрей Бурка в 20-ата минута.

Антони Иванов не попадна в групата на Университатя. Неговите съотборници отправиха много повече удари от съперника, но липсата на прецизност ги провали. Тимът на Лауренциу Регекампф е на 9-о място и до момента не оправдава очакванията да преследва титлата.

Неприятен дебют за Пламен Илиев

Бурка беше точен с глава след центриране от корнер на Клаудиу Петрила. Гостите имаха две добри възможности да изравнят още през първото полувреме, но Андрей Иван ги пропиля.

След почивката резервата Александру Кампану отправи далечен изстрел, който срещна гредата и Университатя отново не успя да се върне в мача. "Бяло-сините" ще могат да се реваншират само след няколко дни, когато ще срещнат същия съперник в турнира за Купата на Румъния.