Зенит унижи Спартак (Москва) със седем гола

Зенит изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона в руската Премиер лига. Шампионите разбиха Спартак (Москва) със 7:1 в дербито от 12-ия кръг и дадоха заявка за нова титла във витрината си.

Четири от попаденията за домакините паднаха през първото полувреме. Те бяха дело на Сердар Азмун в 21-ата, Клаудиньо в 28-ата, отново Азмун в 36-ата и Андрей Мостовой в 45-ата минута.

В началото на втората част Спартак върна един гол чрез Куинси Промес в 54-ата минута, но последваха нови три попадения за Зенит, вкарани от Мостовой в 56-ата, Артьом Дзюба в 79-ата и Александър Ерохин в 88-ата минута.

Другите два мача от кръга не предложиха чак такива емоции. Ахмат (Грозни) надви Урал с 1:0 с гол на Сенин Себай в 71-ата минута, а Уфа и Рубин не излъчиха победител, като мачът завърши 1:1 след попадение на Хамид Агаларов в 19-ата и автогол на Юрий Журальов в 59-ата минута.

След този кръг Зенит остава начело с 26 точки, Спартак е чак 7-и със 17 точки, Рубин остава на 9-ото място с 16 точки, Ахмат се намира на 10-ата позиция с 15 точки, а Уфа и Урал са на последните две места с 10 и 9 точки.