Спартак се спаси от загуба срещу Динамо в московското дерби

Без победител завърши московското дерби между Спартак и Динамо от програмата на 11-ия кръг в Премиер лигата. Двубоят на “Откритие Банк Арена” завърши 2:2, като Спартак се спаси от загубата в края.

Защитникът на Динамо Иван Ордец откри в 19-ата минута след изпълнение на ъглов удар. В края на първото полувреме играчи на двата отбора се спречкаха след грубо нарушение, като се стигна и разправия с представители на щабовете. В 60-ата минута Динамо поведе с 2:0 чрез Константин Тюкавин

В самия край на мача Георгий Джикия и Самуел Жиго обаче донесоха равенството за Спартак. Така Динамо има 20 точки и върви на второто място във временното класиране, докато Спартак е седми със 17.