Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Новак нанесе трета поредна загуба на Рубин

Новакът Нижний Новгород продължава да изненадва със стабилното си представяне в руската Премиер лига. Днес тимът на Александър Кержаков победи с 1:0 като гост Рубин и се изравни по точки с казанци в средата на класирането. Единствения гол в мача отбеляза Николай Калинский от дузпа в 61-ата минута. В началото на второто полувреме домакините също имаха възможност да поведат от наказателен удар, но Хвича Кварацхелия пропусна.

Това е трета поредна загуба за Рубин. Отборът от Казан стартира сезона силно, но в момента се намира в криза, което призна и старши треньорът Леонид Слуцкий. След мача той заяви, че не Кварацхелия, а Андерс Дрейер е трябвало да изпълни дузпата.

Рубин трудно създаваше положения пред вратата на Артур Нигматулин, а защитникът Иля Самошников се контузи още преди почивката и вместо него влезе Кварацхелия. Грузинецът е в слаба форма, след като цяло лято се надяваше на трансфер в Западна Европа.

Именно Кварацхелия спечели дузпата за домакините в 48-ата минута, но след това не успя да преодолее Нигматулин. Секунди по-късно Хвича отново беше близо до гола, но защитник на Нижний Новгород изчисти топката пред крака му.

След час игра Михаил Костюков извърши нарушение в наказателното поле на Рубин и Калинский превърна дузпата в гол - негов трети за сезона. Слуцкий се опита да промени хода на мача с пускането на Джордже Деспотович, но сърбинът не направи нищо съществено и отборът му загуби второ поредно домакинство.

В следващия кръг Рубин ще посрещне Локомотив (Москва), а Нижний Новгород ще гостува на Криля Советов.