Спортинг си тръгна от Истанбул с първата си победа в ШЛ през сезона

Спортинг (Лисабон) записа първата си победа в Шампионската лига през този сезон. Португалският първенец спечели визитата си на Бешикташ с 4:1 в двубой от група С на турнира.

Любопитното е, че първите три гола в мача дойдоха след корнери, а четвъртият беше вследствие на игра с ръка отново при изпълнение на ъглов удар. Единствено последното попадение беше от игра. В 15-ата минута капитанът на гостите Себастиан Коатес се разписа с глава след асистенция на Гонсало Инасио, който също игра с глава. В 24-ата минута Кайл Ларин изравни за истанбулския гранд, след като беше точен с глава. Само три минути по-късно Коатес отново изведе “лъвовете” напред след удар с глава, като този път му асистира Паулиньо. В 38-ата минута гредата попречи на Миши Батшуай да възстанови равенството.

В 41-ата минута Коатес можеше да оформи своя хеттрик след ново центриране от корнер, но съперниковият капитан Домагой Вида игра с ръка след неговия изстрел с глава и така съдията посочи бялата точка, а Пабло Сарабия успешно реализира дузпата. В добавеното време на първата част Алекс Тейшейра отбеляза красив гол от воле, който беше отменен заради негова засада. През втората част Паулиньо на два пъти нацели гредата, но все пак в 89-ата минута той стигна до гол с техничен удар от голямо разстояние за крайното 4:1 в полза на лисабонския гранд.

Така Спортинг е трети в групата с 3 спечелени пункта, а Бешикташ е последен без актив до момента.