Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Тимът на Филип Кръстев с първа победа като гост

Камбур на Филип Кръстев се поздрави с убедителен успех с 4:0 при визитата си на Спарта (Ротердам) в мач от 7-ия кръг на елита на Нидерландия. Българинът обаче остана сред резервите.

Това е първа победа за тима на чужд терен този сезон и тя дойде след много силно второ полувреме, в което паднаха три от четирите попадения. Алекс Бангура (36’) даде началото на разгрома, а след него на два пъти се разписа Иса Калон (63’,74’), преди в добавеното време гол да вкара и Том Боре.

Така Камбур вече има четири победи и три загуби, като е с мач по-малко. Головата разлика на отбора обаче продължава да бъде отрицателна заради тежкото поражение с 0:9 от Аякс преди два кръга.

19-годишният Филип Кръстев е преотстъпен от белгийския Ломел. До момента той има само 19 минути в Ередивизи.