Два супер гола белязаха дербито на Букурещ, Пламен Илиев пази за Динамо

Дербито на Букурещ между Динамо и Рапид завърши без победител - 1:1. Двама тима направиха интересен мач, в който паднаха два много красиви гола в двете врати. Българският вратар Пламен Илиев бе на вратата на "Червените кучета", но трудно може да бъде винен за гола, който получи в края на мача.

Динамо може доста да съжалява, че не взе трите точки в този двубой. Домакините откриха резултата в 55-ата минута след страхотен изстрел от движение на Габриел Торже, който прати топката неспасяемо във вратата за 1:0.

След това домакините пропуснаха още няколко добри положения, което им изигра лоша шега в края на мача. В 90-ата минута Рапид се добра до изравняването. Николае Кърнац получи пред наказателното поле и с техничен удар прати топката под напречната греда за 1:1.

Така мачът приключи без победител, като Динамо остава на предпоследното 15-о място с 8 точки. Рапид пък заема 6-ата позиция в таблицата с 22 точки. Водач е ЧФР Клуж с 30 точки.