Сасуоло спря подема на Венеция с обрат

Отборът на Сасуоло постигна победа с 3:1 при домакинството си на Венеция от деветия кръг на Серия А. Така той сложи край на серията на съперника си от три мача без загуба.

В 32-ата минута Давид Окереке откри резултата за “крилатите лъвове” с чудесен изстрел. Само пет минути по-късно Доменико Берарди постави началото на обрата за своя тим, след като се разходи по границата на наказателното поле и изравни с прецизен шут. “Неровердите” изиграха много силна втора част и заслужено стигнаха до успеха. В 50-ата минута при изпълнение на корнер Тома Анри си отбеляза автогол с глава. Крайният резултат беше оформен от Давиде Фратези в 66-ата минута. В оставащото време Франческо Форте се разписа на два пъти, но при вдигнат флаг за засада и така гостите не успяха да избегнат поражението.

Сасуоло събра 11 точки и се изкачи до 12-ата позиция в класирането, където Венеция е на 16-ото място с 8 спечелени пункта.