Венеция подхлъзна Фиорентина

Венеция записа втората си победа след завръщането си в Серия "А", след като надхитри Фиорентина в домакинството си от 8-ия кръг на своя стадион "Пиерлуиджи Пензо". Домакините стигнаха до минимален успех с 1:0, но той е много ценен за новака в елита в битката му за оцеляване сред най-добрите.

Единственият гол в мача падна в 36-ата минута, когато Тома Анри получи дълъг пас зад защитата, напредна и подаде за Матия Араму, който вкара в опразнената врата за 1:0.

Гостите така и не успяха да организират някакъв особено сериозен натиск, а повечето им опити за гол бяха неточни.

В 77-ата минута надеждите на флорентинци за обрат станаха илюзорни, след като Рикардо Сотил бе изгонен от игра. Той изрита в гръб съперников футболист, след като преди това самият той бе повален на земята при едно единоборство. Реферът обаче прецени, че за това нарушение Сотил заслужава червен картон и без колебание му го показа.

Така Венеция записа важен успех и с актив от 8 точки се отдалечи от опасната зона, като вече е на 15-ата позиция. Фиорентина запазва 9-ото си място с 12 точки.